Nem titok, hogy az ételek és az ételfotózás iránti rajongásom egészen régről ered. Sokan tudjátok rólam, hogy 8 évvel ezelőtt is írtam már blogot, csak akkor még gasztro témában, melyet később húgom folytatott. Abban az időben imádtam kísérletezni, sok új receptet kipróbálni, sőt sokáig a makrobiotikus táplálkozás nagy rajongója voltam. Kedvenc makrobiotikus receptjeimet manapság is szívesen készítem akár heti rendszerességgel is.
Még 2016-ban írtam egy összefoglaló bejegyzést arról, hogy mennyire szeretem és élvezem az ételfotózást, melyet az alábbi linkre kattintva újra elolvashattok:
Ez az őszi kép az egyik kedvencem:
Hosszú ideje vagyok vegetáriánus, egy ideje pedig vegán, ami számomra komoly elveket jelent és ez bizony hatással van az egész életemre és a dekorációs, lakberendezési munkáimra is. Ma már nem fogyasztok semmilyen állati eredetű ételt és nem használok állati eredetű termékeket sem. Tulajdonképpen ezért alkottam meg a Kegyetlenségmentes otthon fogalmát is, mely alatt azt értem, hogy szívesen nyújtok segítséget és inspirációt, ha valaki emellett az életmód mellett dönt.
Rengeteget foglalkoztat az étkezés, igyekszem mindig változatosságra törekedni – amennyire időm engedi -, emiatt is fogadtam nagy örömmel a meghívást Nagy Zita legújabb szakácskönyvének a Mit eszik a vega gyerek? bemutatójára.
Óriási mérföldkő ez kis hazánkban, hiszen Zita új könyve választ ad a vegán táplálkozás jelenlegi legnagyobb kihívására, a gyermekek táplálására és hatalmas segítséget nyújt egy kiegyensúlyozott étrend kialakításához egészen kicsi kortól.
A könyv a BOOOK Kiadó gondozásában jelent meg, csakúgy mint Zita legelső könyve a Vegán reggeli is.
A receptek között megtalálhatóak a Zizi Kalandjai blogban már korábban is megjelent ételek, de természetesen újakkal is találkozhatunk, melyekhez Zita ezúttal is csodaszép, színes fotókat készített.
A könyvben kizárólag természetes növényi alapanyagok (zöldségek, gyümölcsök, gabonák és magvak) felhasználásával készült (vagyis nem tartalmaz semmilyen állati eredetű élelmiszert: tejterméket, tojást, mézet, halat és húst) recepteket olvashatunk, ezért szuper útmutatást jelent a különböző táplálékallergiákkal küzdő családok számára is.
A könyv tökéletes gyűjteménye a mindennapok rohanásába könnyen beépíthető, egészséges recepteknek, melyeket a család valamennyi tagja bátran fogyaszthat. Nekem személy szerint már most nagy kedvencem, hiszen óriási segítséget nyújt abban, hogy gyorsan és könnyen elkészíthető ételekkel színesebbé tegyem a hétköznapok étkezéseit is.
Elsőként a Krémes zöld smoothie-t készítettem el, melyet az eredeti receptben található hozzávalókkal, valamint petrezselyemmel és spenóttal kiegészítve is kipróbáltam már.
Fantasztikus zöld energia a nap bármely szakában.
Forgassátok nagy szeretettel ezt a szakácskönyvet, hiszen rendkívül egészséges és tápláló recepteket tartogat kortól függetlenül kicsiknek és nagyoknak egyaránt.
További ötletekért és csodaszép gasztrofotókért látogassatok el Nagy Zita szerző oldalára és kapcsolódjatok be a Zizi kalandjai– ba Ti is, valamint használjátok ki a lehetőséget, hogy a Mit eszik a vega gyerek? című könyv 20%-os kedvezménnyel rendelhető meg az alábbi linkre kattintva:
http://www.zizikalandjai.
Puszi,
Ildi
Vélemény, hozzászólás?
Hozzászólás küldéséhez be kell jelentkezni.